Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zvýšenie dane z nehnuteľnosti – realita vs. politický folklór (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Zbabele?

Citujem:
"Je veľmi ľahké byť proti niečomu, ale je to zbabelé a nič to nerieši."

Otázočka:
Ako to bolo 21. septembra 2015? Bol protest poslancov a demisia Ignáca Koleku tiež iba zbabelosťou?
 
Hodnoť

 

V Bratislave majú občania priemerne vyšie platy? Nie všetci pán primátor a sú tu aj nezamestnaní. Ako súvisí zvyšovanie kvality služieb verejnosti zvyšovaním dane? Ja by som problém videla skôr v zlých a nehospodárnych rozhodnutiach. Pripomýnam len niekolkomesačné zbytočné rozkopanie Štúrovaj ulice, vľaka čomu museli prevádzkovatelia zatvoriť svoje podniky. Tým to kto vráti?
 

Zabudol

aj povedat, ze naklady na zivot v BA su niekolkonasobne vyssie.
 

Nesrovnal známka ekonómia 5, ľudskosť 5

Pán Nesrovnal by mal ísť nazad do školy a nazad medzi bežných ľudí. odporúčam mu napríklad síce už staršiu analýzu K.Friheta: Z čoho majú platiť slováci vyššie dane?
z jeho analýzy s grafmi kde porovnáva príjmy, hdp ,dane urobím copy aspoň záveru:

Tento hypotetický graf dosť jasne ukazuje, že Slováci jednoducho nemajú z čoho platiť ďalšie dane a už len v kontexte výšky priemerných miezd je úplne mimo chcieť mať na Slovensku v pomere k HDP štát rovnako veľký ako priemer EU 27. HDP je ukazovateľ vhodný pre politikov, ale nie pre bežných ľudí.

Ešte horšie čísla sa ukážu, keď sa pozrieme na skladbu obyvateľov Slovenska podľa príjmu. Priemerná mzda na Slovensku 2010 v čistom cca.: 650 €. Medián 520 €. Polovica pracujúcich zarába do 520 € mesačne čistého. Priemerný starobný dôchodok 353 €. Nezamestnanosť 12 %. Výrazná väčšina občanov Slovenska má príjem pod 500 € mesačne.

A úplná katastrofa sa ukáže, keď si uvedomíme, aké sú nutné výdavky bežnej domácnosti. Potraviny a nealko nápoje 22,1 %, bývanie, voda, elektrina, plyn 20,5 %, zdravotníctvo 3 %. Spolu sú výdavky na to, aby človek neumrel od hladu alebo na chorobu a nebol bezdomovec cez 45 % príjmu.

Priamo alebo nepriamo, priemerne KAŽDÝ jeden občan Slovenska bude musieť prispieť ďalších cca. 27,50 € ročne na M. Filkom požadovaný výnos 150 mil €. Koľko to bude vo vašej rodine? A výhľadovo aj niekoľkonásobok. 55 €, 82,5 €, 110 € … až 275 € KAŽDÝ jeden Slovák, ak dosiahneme priemer EU 27. V kontexte vyššie uvedeného, pýtam sa, z čoho to majú ľudia platiť?
 
Hodnoť

Je po volbach, zvykajte si

Cely clanok sa dal napisat aj strucnejsie, tak ficovsky:

Bratislavcania maju viac penazi, tak je spravne a ferove ich o tie peniaze oholit.

Pan Nesrovnal, tento clanok ste mali napisat pred volbami. Ci vtedy nebolo zvysovanie dani spravne a spravodlive ? Alebo vtedy ste este vy na magistrate do toho este nevidel, a vlastne vy ste nikdy na magistrate nepracovla ???
 

 

Aj vy ste Bratiskavčan p. Nesrovnal, aj Vy si sám sebe zvýšite daň. Ale Vám to asi vďaka Vášmu platu veľmi vadiť nebude, však?
 

 

Človek v tejto kategórii príjmov takéto zvýšenie dane nepocíti vôbec.

Ale je naivné si myslieť, že všetci v Bratislave zarábajú aspoň 2000 EUR/mesačne.
A ako už bolo spomínané inými diskutérmi, aj náklady na život v Bratislave sú oproti iným mestách podstatne vyššie.

Všetci komunálni politici-opičiaci by mali každé ráno nastúpiť do MHD a tam sa celú cestu ospravedlňovať cestujúcim za ten stav Bratislavy, v akom to všetko tu nefungujúce nachádza !
A nie prichádzať so zvyšovaním daní a spoplatňovaním parkovania v meste (len ďalšie poplatky za NIČ !).

Celé mesto ste (vy komunálni politici aj s Nesrovnalom) roky dojebabrávali a teraz idete zvyšovať poplatky a dane ?!
Ak to neviete robiť alebo nechcete robiť, choďte od toho (komunálnej politiky) preč.
Lebo inak tu fungujete iba ako záškodníci !
Dokedy ešte chcete toto mesto a jeho obyvateľov drancovať ?

(NepiJano! 1/3)
 
Hodnoť

dane a fakty, HANBA !

Pán Nesrovnal, je neskutočné ako Viete ohýbať fakty, holt, ste slovenský politik. Zvýšenie dane z nehnuteľnosti pre bratislavčanov je všetko iné, len nie naplnenie Vašich predvoľebných sľubov.
Fakty sú neúprosné: Bratislava má najvyššie dane z nehnuteľnosti v rámci Slovenska. Idete zvýšiť toto daňové zaťaženie dvojnásobne, to jest o 100 % !
Fakt, že v porovnaní s niektorými krajinami máme nižšiu daň z nehnuteľnosti je fakt, ale druhý fakt je, že máme priemerne aj niekoľkonásobne nižšie platy !
Ďaľší fakt je, že Slovensko má súhrnne jedno z najvyšších daňpvých zaťažení v Európe - ak sa sčíta daň z príjmu,odvody,nepriame dane,DPH. Nájdite si viac analýz, súhrnne daňpvé zaťaženie slováka je tak vysoké, že ak sa zrátajú všetky dane ktoré občan na SR platí štátu, zo zarobeného eura mu štát strháva vyše 60% , nezriedka aj vyše 70% ( podľa príjmu a ďaľších fakt). Priemerne mu ale z každej zarobenej sumy štát berie ak sa zrátajú daň z príjmu, odvody , nepriame dane, daň z nehnutelnosti, poplatky na úradoch, cestná daň , 20% DPH atd.. skrátka je to min 60 %. ! To všetko pri niekoľkonásobne nižšom priemernom plate ako majú štáty, na ktoré politici ako VY poukazujú že mjú vyššiu daň z nehnutelnosti.
Je preto ŠKANDÁL ak sa politik ako Vy rozhodne riešiť zlé hospodárenie politikov a korupciu zvyšovaním dane pre občana, tak ako sme tomu svedkami na Slovensku !
Nie občania zadlžili Bratislavu, ale politici, primátorovia, poslanci svojim konaním, korupciou, rozkrádacími kšeftami, korupčným prenájmom atď. Dôkaz ako magistrát hospodári s peniazmi občana a s majetkom mesta napr tu:
https://dennikn.sk/blog/zarobt...

Takýchto káuz ma Bratislavy stovky, Vy namiesto riešenia a efektívneho nakladania z majetkom mesta, idete korupciu magistrátu riešiť zvýšením dane pre občana, ktorý má niekoľkonásobne nižší plat ako občan vyspelých štátov a popritom jedno z najvyšších daňových zaťažení v EU, HANBITE SA pán primátor!

Bratislava potrebuje podporu podnikania, podporu novej výroby, nových projektov, čo robíte VY?
Napríklad daň z nebytových priestorov, ktorá je už teraz oveľa vyššia ako daň z bytu, idete dvihnúť ešte dvojnásobne...popri licenciách,vyšších odvodoch, vyšších daniach je to ďaľšia ukážka toho, ako slovenskí politici uvažujú, je skutočne hanba, ak občanom idete dvihnúť v ich nelahkej situácii dvojnásobne daň na byt a dvojnásobne daň na NB k tomu! Hanbite sa pán primátor..

Po hlasovaní na magistráte bude toto hlasovanie verejne na internete, aby sme vedeli, koho, vrátane Vás nevoliť v budúcich volbách !
 
Hodnoť

za optimálnu výšku

navýšenia dane považujem 0 eur. Ak by sa trošku obmedzilo rozkrádanie, dalo by sa uvažovať aj o záporných číslach.
Zdôvodnenie údajnej potreby navýšenia daní je nepresvedčivé.
 
Hodnoť

 

Pán primátor som veľmi rada, že som VáS NEVOLILA
Čo takto začať efektívne hospodáriť a nerozkrádať? To by bolo efektívnejšie, ale o to Vám asi nejde, však?
 
Hodnoť

sedia cisla?

Prosím kto vie vysvetliť, ako 100% navýšenie znamená + 7 mil. €, ak výnos uvedený v rozpočte na rok 2015 je 27,5 mil?
 
Hodnoť

aky zmysel ma dan z nehnutelnosti?

dan z nehnutelnosti by mala pokryvat vydavky na spravu katastra, v ktorom je nehnutelnost zapisana, kazdy cent navyse je len vypalne. Dan na nieco, co nedokazem skryt (dan za stolicku, skrinu, postel, stan, tenisovu raketu by zrejme nikto nepriznal, ale nehnutelnost sa neschova).

Dan sa predsa plati podla vysky prijmu. Ak ako Bratislavcan zarobim 2x viac ako na vychode, zaplatim vyse 2nasobok (kedze je progresivna dan a nezdanitelne minimum) oproti zamestnancovi na vychode. Nestaci? Nejde z toho nieco do mestkej kasy? Ak som nezamestnany, a moj prijem je 0, ako mam platit dan z nehnutelnosti? Mam ju predat, a ist do podnajmu?

Dan za nehnutelnost sa plati, ked ju prenajimam (to tiez nerobia vsetci, kedze cely proces stoji este raz tolko casu ako penazi). Ale dan za to, ze mozem byvat v nehnutelnosti, za ktoru som uz zaplatil dan, ked som ju kupil (dph), a na jej stavbe zaplatili dane stavbari (ktora bola v cene nehnutelnosti zapocitana) je vrchol drzosti. Zial, nie len na Slovensku, po celom svete sa snazia zlodeji a prerozdelovaci "vytrieskat" co najviac z produktivnych ludi, v tomto pripade aj neproduktivnych, pokial nieco vlastnia.

https://www.youtube.com/watch?...

O com nas chcete presvedcit? To naozaj myslite, ze tym dristom niekto veri? Ako to ten ujo Ftacnik dokazal vyzit, ked mal v tom koryte tak malo? Mate hadam viac kamaratov, alebo sirsiu rodinu? Na bilboardoch bola predsa iba jedna dcera. Tak sa uskromnite!

Od praviciara by som cakal zostihlenie samospravy a tlak na setrenie. Zvysovanie dani nazyvat zefektivnenim je suce na teply caj a studene obklady.

Som rad cim dalej tym viac zato, ze som Vam nedal svoj hlas. Zial, dali ste to, podarilo sa Vam oklamat dostatok mojich spoluobcanov :(
 

 

prečo treba z jednej veci treba zaplatiť daň nezmyselne aj 5krát? V BA sú možno najvyšie platy, ale aj najvyšie výdavky, toto nie je vhodný argument!
Na druhú stranu čo sa v BA robí? Developeri si tu stavajú kde chcú, čo chcú bez ohľadu na vôľu občanov, nie je doriešené parkovanie, rozkopané ulice ( je zaujímavé, že sa ich opravami začína vždy na jeseň, keď sa do BA vráti polovica populácie a keď v lete je mesto poloprázdne nič sa nedeje, výborná politika...)..to je v poriadku, toto všetko sa vyrieši keď dvihnete daň z nehnuteľnosti? Neverím tomu.
 

 

Presne tak. Kazdy den sa mi predlzi cesta domov z prace po obchvate o cca. 20 az 30 minut pretoze dylynovia cestari opravuju uz 3 tyzdne spojky na dialnici a maju odstaveny jeden cely pruh... V nemecky by to spravili za noc. Za co chcu vyssie dane? Za tu neefektivitu pri robeni cohokolvek? Uz sa tesim ako nedostavaju most a budeme musiet vratit Eurofondy.... Kazde rano zapcha z Petrzalky do mesta ale postavme most iba pre elektricku a chodcov...
 
Hodnoť

hlupák

a výpadok z hazardu cca 4 melóny ti nevadí ?!? Dane vie zvyšovať aj šimpanz, len ten to bude robiť za pár banánov denne.
 
Hodnoť

Ach bože

tak on porovnáva daň s cenou nehnuteľností. Daň má byť predsa aj taká aby zodpovedala jeho už zdaniteľným príjmom.
Ak byt vo Viedni a v BA stojí rovnako tak predsa nemôžem platiť rovnakú daň ako vo Viedni keďže tu máme niekoľko násobne menšie platy.
A toto sa netýka iba Bratislavy ale aj ostatných miest a obcí.

On tu hnusne hovorí, že to je 2,50 eur mesačne na kávu lenže to nie je všetko. Pokiaľ viem pôjde hore odvoz smetí ako aj parkovania a pod. Všetko sa zdražuje od každého a platy na Slovensku máme viac menej stále rovnaké.

A štát a obce majú stále len vyššie výdavky a nižšiu efektivitu a výsledky práce.
 
Hodnoť

Dalsia

slubotechna pred volbami a po volbach "skutek utek", ako o tom svedcia aj dosadeni pani do mestskych podnikov. To je problem Slovenska, ze volime mensie zlo a ejhla, ono je to to vacsie.
 

skutek utek?

Ja si práve myslím, že to drastické zvýšenie výpalného je práve niečo, čo akcionári projektu "Dáme to" privítajú. Že sú ešte ľudia, ktorí si myslia, že politik zastupuje záujmy voličov a nie akcionárov svojho projektu, to je len naivita, neinformovanosť, či iný problém tých voličov.

Ja si naopak myslím, že pán Nesrovnal už musel akcionárom vysvetľovať, prečo tak dlho trvalo zvolenie ich zástupcov do mestských podnikov. Teraz, keď sa mu to konečne podarilo, tak pristúpil aj k ďalšej fáze "produkcie" pre akcioárov. A navrhol zvýšiť výpalné z nehnuteľnosti.
 

No ved hej,

ten skutek z biloboardov. Malo mi hned napadnut, ze toto bude v este vacsom style.
 
Hodnoť

Fuk

Ty c===8 vrat mi moj hlas z volieb. Odstup!!! Nikdy som este nelutoval tak moc svoje hlasovNie vo volbach. Ludia spisme peticiu za jeho odvolanie!
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. Jaroslav Polaček: Väčší chaos som v živote nezažil, mrzí ma, že premiér na nás útočí 4 403
 2. Věra Tepličková: Liečiteľ Marian 2 866
 3. Miroslav Ferkl: Negatívny vedľa pozitívneho. 1 557
 4. Jozef Javurek: Smršť na Liptove 1 533
 5. Miroslav Galovič: Kraj, kde nič nie je VI. Bardejov a Bardejovské kúpele. 794
 6. Alena Miklošová: Harvard: Love Story 785
 7. Martin Greguš: Antigenový test vs PCR test. Výsledky štúdie z ČR. Je v tom chaos, ako sa ma laik vyznať? 783
 8. Martin Ondráš: Proti komu vlastne ide použiť armádu minister Mičovský? 764
 9. Tomáš Jacko: Prečo Trump (možno) vyhrá: od ekonomiky po laptop z pekla 727
 10. Jiří Ščobák: Všem ufňukancům, kteří si stěžují, jak jsou porušována jejich práva 589

Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: Fiškáli, nie je vám hanba?
 2. Juraj Kováč: "Moje telo, moja voľba!" Alebo nie?
 3. Július Kovács: Zoroslav Kollár a justičná fraška v Pezinku
 4. Gabo Németh: Láska z kríža
 5. Ján Buocik: Stanica Filiálka a bratislavský mestský vlak
 6. Andrej Hossa: Čo by ste mali vedieť ak hľadáte prácu?
 7. Roman Lechovič: Nestlé a genocída na deťoch
 8. Balázs Puskás: HOAX a dnešná doba
 9. Radoslav Tore: "Priemer" náš každodenný.
 10. Michal Kováč: Ktorá profesia bude stále potrebná a dobre platená?


Už ste čítali?