Výzva primátorovi Ftáčnikovi – zastavte Megakasíno v Bratislave

Autor: Ivo Nesrovnal | 7.1.2014 o 13:32 | Karma článku: 10,61 | Prečítané:  1491x

Vážený pán primátor, Vláda Slovenskej republiky má zajtra, 08.01.2014, rokovať o udelení  osvedčenia  o významnej investícií spoločnosti Hervex, a.s. v súvislosti s plánom spoločnosti  Trigranit Development Slovakia, s.r.o na vybudovanie multifunkčného centra v Bratislave.

Ide o tú istú spoločnosť, ktorá v rokoch 2010 plánovala v rámci tohto projektu vybudovať v Jarovciach megakasíno. Projekt sa vďaka masívnemu odporu Bratislavčanov neuskutočnil.  Podľa vyjadrení pána Arpáda Töröka pre slovenské médiá (napr. HN zo dňa 14.11.2013) však spoločnosť Trigranit na svojom pôvodnom pláne trvá.  To pravdepodobne  znamená aj na výstavbe kasína, akurát sa kasíno explicitne v projekte nezmieňuje, ale ani nevylučuje.  Aj materiál na zajtrajšie rokovanie vlády pri popise investičného plánu spoločnosti Trigranit hovorí iba príkladmo:

TriGranit plánuje realizovať v Slovenskej republike určité projekty, ktoré môžu pozostávať z týchto častí:

(i) Metropolis. Plánovaný viacúčelový komplex, ktorý bude situovaný v katastrálnom území Jarovce, južnom predmestí Bratislavy. Prevládajúce funkcie komplexu budú zahŕňať nákupné centrum, kongresové centrum s hotelom, vodný park a športové zariadenia, ďalšie hotely, kúpele a viacúčelovú arénu.

Uvedené formulácie, nahrávajú podozreniam, že výstavba kasína sa má zaobaliť do iných činností, prípadne uskutočniť v ďalšej etape.  Všetko je na úvahe investora. Nič nie je záväzné.

Proti plánom na výstavbu kasína sa už raz postavilo aj bratislavské mestské zastupiteľstvo, ktorého ste boli  aj Vy poslancom. Uznesením č. 860/2009 zo dňa 17.12.2009 mestskí poslanci tento projekt zamietli.

Vážený pán primátor Ftáčnik,

Podľa paragrafu 12, odst.  3 zákona č. 377/1990 O Bratislave je primátor oprávnený zúčastňovať sa na rokovaní vlády pri prerokúvaní otázok, ktoré sa týkajú záujmov a potrieb Bratislavy, a predkladať vláde v týchto veciach samostatne vlastné návrhy. Keďže ani mesto Bratislava ani mestské časti nepoznajú podrobnosti projektu, a tento v sebe môže ukrývať pre mesto nebezpečnú hrozbu,  vyzývam Vás, aby ste na zajtrajšom rokovaní vlády SR  navrhli, aby investor najprv oboznámil Bratislavčanov, mesto aj dotknuté mestské časti so všetkými detailmi projektu a až potom aby vláda o projekte rozhodovala.

S pozdravom

Ivo Nesrovnal                                                                                                 Bratislava, 07.01.2014

 

Výzva bola odoslaná primátorovi dnes, 07.01.2014

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?