Primátor Ftáčnik sa prihlásil k SMERu. Sám a v priamom prenose.

Autor: Ivo Nesrovnal | 16.4.2011 o 12:41 | (upravené 16.4.2011 o 18:33) Karma článku: 13,55 | Prečítané:  2491x

Bolo že to rečí. A  sľubov. Nezávislý, nestranný, nepoškvrnený. Sám proti všetkým. Za poctivých a pracovitých. Všetkého do času. Presnejšie do včera.

Rozhovor v TV Bratislava, diskusia o piatej. 100 dní mestskej samosprávy.  Odpočet čo sa  urobilo. V tomto prípade skôr neurobilo.

Moderátorka otvára tému dozorných rád, čas 15:45 záznamu. Bratislavská vodárenská spoločnosť. Na vysvetlenie: BVS má deväťčlennú dozornú radu. Traja sú volení za zamestnancov, jeden za minoritných akcionárov. Zostávajú piati na schválenie zastupiteľstvom. Koalícia navrhuje po jednom kandidátovi za  SaS, Most-Híd, SDKÚ-DS,  KDH a jedna nezávislá.

Minúta 20.15 záznamu: primátor zásadne nesúhlasí s nezávislosťou kandidátky, starostky Čunova, pani F. Argument? Nie je nezávislá, pretože je členkou klubu SDKÚ-DS a Most-Híd, „ju si počítajte k sebe".  Ďalšie protesty prichádzajú v čase 27:15 záznamu: pani F. je členkou klubu, podľa pána primátora teda automaticky zastupuje názor klubu a nemôže zaručiť iný názor než názor klubu. Róbert Kaliňák prikyvuje, pani F. je v klube stredopravých strrán, nie je nezávislá. A dookola, je v klube, nie je nezávislá.

Aha, tak poďme teda ďalej. Nezávislý primátor Milan Ftáčnik je zároveň poslanec Bratislavskej župy. Integrita osobnosti a postoja vyžaduje nezávislosť všade, dôsledne, napokon pred voľbami to Bratislavčanom tvrdil na každom plagáte (a že ich bolo).  Ale v radoch nezávislých župných poslancov by sme ho hľadali márne. Márne, pretože pán primátor Ftáčnik je členom klubu SMER-sociálna demokracia.

http://www.region-bsk.sk/directory.aspx?sn=691&rn=5&nid=2

Za SMER-socálnu demokraciu kandidoval, za jeho klub  je členom komisie školstva, športu a mládeže. V zastupiteľstve župy v klube SMER-sociálna demokracia sedí a aktívne zaň vystupuje.

http://www.region-bsk.sk/rokovanie-zastupitelstva-foto-a-videoarchiv.aspx

Tak čo teda? Na župe áno a v meste nie? Žeby slovenský Jekyll & Hyde?  Rozdvojenie osobnosti? Sotva. Bratislavčania mu nezávislosť uverili. V piatok, 15.04.2011 ju verejne poprel.

Zopakujme si to: podľa vlastných slov primátora Ftáčnika, členstvo v klube nezávislosť vylučuje, pretože nemôže zaručiť iný názor a člena treba počítať k nim.

„Nezávislý" primátor Milan Ftáčnik je ale zároveň členom klubu SMER-sociálna demokracia na Bratislavskej župe. Jasnejší dôkaz netreba. Poskytol ho sám. V zmäti argumentov a lavírovania sa primátor Milan Ftáčnik neustrážil a sám sa priznal k závislosti na SMERu-sociálnej demokracii. V priamom prenose. Netrvalo to ani päť mesiacov od volieb. A je jasno.

Lož má krátke nohy.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Policajný odborár: Útočiť na ženu od chrbta nie je normálny zákrok

Ak by mali policajti kvalitnú výbavu, počet incidentov by klesol, tvrdí policajný odborár MARIÁN MAGDOŠKO.

DOMOV

Kaliňák nepovažuje sotenie ženy za podstatné, nová ombudsmanka to skúma

Policajný prezident Tibor Gašpar chce zlepšiť psychickú prípravu policajtov.

KOMENTÁRE

Dni Islamského štátu sú takmer spočítané, ale teror v Európe nezmizne

Radikálni bojovníci sa vracajú do Európy.


Už ste čítali?