Primátor Ftáčnik sa prihlásil k SMERu. Sám a v priamom prenose.

Autor: Ivo Nesrovnal | 16.4.2011 o 12:41 | (upravené 16.4.2011 o 18:33) Karma článku: 13,55 | Prečítané:  2506x

Bolo že to rečí. A  sľubov. Nezávislý, nestranný, nepoškvrnený. Sám proti všetkým. Za poctivých a pracovitých. Všetkého do času. Presnejšie do včera.

Rozhovor v TV Bratislava, diskusia o piatej. 100 dní mestskej samosprávy.  Odpočet čo sa  urobilo. V tomto prípade skôr neurobilo.

Moderátorka otvára tému dozorných rád, čas 15:45 záznamu. Bratislavská vodárenská spoločnosť. Na vysvetlenie: BVS má deväťčlennú dozornú radu. Traja sú volení za zamestnancov, jeden za minoritných akcionárov. Zostávajú piati na schválenie zastupiteľstvom. Koalícia navrhuje po jednom kandidátovi za  SaS, Most-Híd, SDKÚ-DS,  KDH a jedna nezávislá.

Minúta 20.15 záznamu: primátor zásadne nesúhlasí s nezávislosťou kandidátky, starostky Čunova, pani F. Argument? Nie je nezávislá, pretože je členkou klubu SDKÚ-DS a Most-Híd, „ju si počítajte k sebe".  Ďalšie protesty prichádzajú v čase 27:15 záznamu: pani F. je členkou klubu, podľa pána primátora teda automaticky zastupuje názor klubu a nemôže zaručiť iný názor než názor klubu. Róbert Kaliňák prikyvuje, pani F. je v klube stredopravých strrán, nie je nezávislá. A dookola, je v klube, nie je nezávislá.

Aha, tak poďme teda ďalej. Nezávislý primátor Milan Ftáčnik je zároveň poslanec Bratislavskej župy. Integrita osobnosti a postoja vyžaduje nezávislosť všade, dôsledne, napokon pred voľbami to Bratislavčanom tvrdil na každom plagáte (a že ich bolo).  Ale v radoch nezávislých župných poslancov by sme ho hľadali márne. Márne, pretože pán primátor Ftáčnik je členom klubu SMER-sociálna demokracia.

http://www.region-bsk.sk/directory.aspx?sn=691&rn=5&nid=2

Za SMER-socálnu demokraciu kandidoval, za jeho klub  je členom komisie školstva, športu a mládeže. V zastupiteľstve župy v klube SMER-sociálna demokracia sedí a aktívne zaň vystupuje.

http://www.region-bsk.sk/rokovanie-zastupitelstva-foto-a-videoarchiv.aspx

Tak čo teda? Na župe áno a v meste nie? Žeby slovenský Jekyll & Hyde?  Rozdvojenie osobnosti? Sotva. Bratislavčania mu nezávislosť uverili. V piatok, 15.04.2011 ju verejne poprel.

Zopakujme si to: podľa vlastných slov primátora Ftáčnika, členstvo v klube nezávislosť vylučuje, pretože nemôže zaručiť iný názor a člena treba počítať k nim.

„Nezávislý" primátor Milan Ftáčnik je ale zároveň členom klubu SMER-sociálna demokracia na Bratislavskej župe. Jasnejší dôkaz netreba. Poskytol ho sám. V zmäti argumentov a lavírovania sa primátor Milan Ftáčnik neustrážil a sám sa priznal k závislosti na SMERu-sociálnej demokracii. V priamom prenose. Netrvalo to ani päť mesiacov od volieb. A je jasno.

Lož má krátke nohy.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?